Fundacja Razem z Psem

Fundacja Razem z Psem powstała by łamać stereotypy w myśleniu o psach. Nasza działalność obejmuje edukację, terapię, sport i rekreację z psem.

Fundacja Razem z Psem prowadzi akcje edukacyjne skierowane przede wszystkim do dzieci w wieku szkolnym dotyczące świadomego posiadania psów, bezpieczeństwa w kontaktach z psami , oraz prawidłowej z nimi komunikacji.

Kynoterapia to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego kynoterapeutę

Sport z psem to działalność, która jak żadna inna spaja i cementuje więź człowieka i zwierzęcia. Wyzwania, które człowiek podejmuje wspólnie z psem pokonując swoje słabości, wytrwale i konsekwentnie dążąc do celu pokazują czym tak naprawdę jest współpraca zwierzęcia i człowieka.

Wolontariuszom proponujemy: Poszerzanie swojej wiedzy. Podnoszenie kwalifikacji Możliwość realizacji własnych pomysłów Pomoc doświadczonych specjalistów Zdobycie doświadczenia w pracy z psami Szkolenie (swojego) psa

WITAJ!

Psy to wspaniałe zwierzęta. Świat jest ich pełen.
Duże, małe, kudłate, łaciate, gładkie, z zadartym nosem, ze smutnymi oczyma, medaliści i podwórkowe Burki.
Tak różne i tak podobne.

Łączy je jedno. Wszystkie chcą żyć blisko człowieka.

Fundacja "Razem z psem" skupia ludzi, którzy działają na rzecz rozwoju szeroko rozumianej kultury kynologicznej w regionie. 

Naszym celem jest uświadomienie, że pies nie musi spędzić swego życia na kanapie lub w ogrodzie - samotnie.

Chcemy nauczyć dzieci bezpiecznych kontaktów oraz prawidłowego odczytywania sygnałów psiej mowy.

Zachęcać do czynnego wypoczynku i uczestnictwa w zawodach sportowych razem z psem.

Tym, dla których codzienność to ciężkie zmagania z ograniczeniami i bólem, proponujemy zanurzyć ręce w psiej sierści i wsłuchać się w bicie psiego serca.