top of page

Nasze zadania :

Edukacja dzieci i młodzieży    
 
Nasi wolontariusze z psami realizują program pod nazwą "Bezpiecznie z psem". W zajęciach uczestniczą  dzieci klas 0-4.  Najmłodsi otrzymują rzetelną wiedzę o tym jak wybrać i właściwie opiekować się psem a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem. W spotkaniu bierze udział przeszkolony pies z przewodnikiem i kyno/dogoterapeuta realizujący zadania edukacyjne. Organizujemy również spotkania edukacyjne dla młodzieży starsze i osób dorosłych.
Fundacja Razem z psem 147.png
Propagowanie sportu i rekreacji z psem

Nasza Fundacja jest organizatorem cyklicznej imprezy dogterkkingowej o nazwie 4 SEASONS RAZEM Z PSEM. Wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym ma na celu popularyzację aktywnego spędzania czasu razem z psem, promowanie walorów turystycznych naszego regionu oraz aktywizację społeczności lokalnej wokół zagadnień związanych z dyscyplinami sportowymi uprawianymi wspólnie  z psem. Ponad to czynnie wspieramy inne organizacje i stowarzyszenia w organizacji imprez tego rodzaju.

Wspieranie dogo/kynoterapii

W ramach wspierania dogo/kynoterapii na naszym terenie Fundacja zorganizowała Kurs Asystenta Kynoterapii dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się z charakterem tej pracya w następnej kolejności szkolenie dla przyszłych dogo/kynoterapeutów. Współpracujemy z placówkami gdzie cyklicznie prowadzimy zajęcia z dziećmi i osobami starszymi w asyście psów. Prowadzimy konsultacje szkoleniowe dla przewodników psów terapeutycznych i serwisowych.  Przeprowadzamy testy predyspozycji do pracy w dogo/kynoterapii dla szczeniąt i psów dorosłych. Szkolimy psy terapeutyczne.
Szkolenia dla przewodników psów użytkowych

 

Organizujemy cykliczne zajęcia teoretyczne oraz warsztaty podnoszące kwalifikacje pracy z psem użytkowym - dogoterapia, sport.

Zapraszamy uznane autorytety w dziedzinie kynologii i pracy praktycznej.

Staramy się zachęcać do utrzymywania ciągłej aktywności psa poprzez zajęcia posłuszeństwa, nosework, tropienie sportowe, agility czy treningi pasienia a także weryfikację umiejętności swoich

i psa na zawodach i egzaminach.

Współpraca z administracją lokalną

Od samego początku istnienia Fundacji współpracujemy z miastem Krosno i gminą Korczyna. Jesteśmy obecni na piknikach rodzinnych, jarmarkach i imprezach masowych takich jak Dni Krosna, Karpackie Klimaty, Jarmark Korczyński. Bierzemy udział w projektach dla dzieci prowadzonych przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza: "Kudłate Ferie" czy "Wakacyjna Przygoda". Współpracujemy z Uzdrowiskiem Rymanów Zdrój i Szkołą Sanatoryjną z którą realizujemy autorski program edukacyjno - terapeutyczny wśród kuracjuszy zarówno małych jak i dorosłych.

Jeśli jesteś zainteresowany którąś z form naszej działalności napisz do nas lub zadzwoń. 

logo fundacji male.jpg
bottom of page